Cześć! Witam Cię serdecznie na moim blogu. Mam na imię Paulina i w tym miejscu chciałabym przybliżyć Ci trochę swoją osobę. Opowiem także nieco więcej o tym, skąd wziął się pomysł na tego bloga i jaka idea przyświecała mi podczas jego zakładania. Rozsiądź się więc wygodnie i- zaczynamy!

Wykształcenie

Z wykształcenia jestem dietetyczką, studia ukończyłam w roku 2007. Od 2013 roku prowadzę prywatną praktykę w jednym z większych miast na południu Polski.Mój wybór kierunku studiów nie był przypadkowy. Już od szkoły średniej interesowałam się tym, jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Studia dały mi możliwość rozszerzenia horyzontów w tym temacie. Oczywiście sama na sobie też eksperymentowałam z różnymi dietami, aż w końcu udało mi się osiągnąć zadowalające efekty. Teraz z radością przekazuję swoją wiedzę i doświadczenie innym. Praca z ludźmi sprawia mi ogromną satysfakcję, wraz moimi klientami cieszę się, gdy udaje im się zmienić swoje życie na lepsze.

Odżywianie podczas walki z trądzikiem.

Nie ukrywam, że na moje zainteresowanie tematem odżywienia, które zaczęło się już w tak młodym wieku, mocno wpłynęły osobiste zmagania z dwoma problemami. Od zawsze miałam lekką nadwagę, a w szkole średniej doszedł jeszcze trądzik. I chociaż udało mi się dość szybko zredukować wagę dzięki diecie, nadal miałam trudność z doprowadzeniem swojej skóry do porządku. Zdecydowałam się skorzystać z pomocy dermatologa, dzięki czemu zdobyłam większą świadomość na temat odpowiednich produktów do pielęgnacji swojej problematycznej skóry trądzikowej. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, że ze skórą jest podobnie jak z jedzeniem pewnych pokarmów. Nie wszystko, co jest dostępne w ogólnej sprzedaży, musi oznaczać, że jest to dobre dla naszego organizmu. Mając już tę świadomość, zaczęłam uważnie patrzeć na składy produktów, którymi odżywiam swoją skórę od zewnątrz. Stąd narodziła się druga moja pasja, jaką jest kosmetologia. Teraz dbam o to, by kosmetyki których używam były jak najbardziej naturalne i przyjazne dla mojej skóry. Z doświadczenia wiem, że holistyczne podejście do tematu daje najlepsze rezultaty. Pragnę dzielić się tą wiedzą z innymi, by mogli cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem. Życzę tego także Tobie, Drogi Czytelniku!