Curacne jest to lek wydawany na receptę w postaci kapsułek miękkich do stosowania doustnego. Stosuje się go w leczeniu ciężkiej postaci trądziku pospolitego, czyli trądziku guzkowego, skupionego bądź z podwyższonym ryzykiem powstawania blizn. Jest przepisywany, gdy podstawowe leki przeciwbakteryjne nie przynoszą efektów.

Stosowanie Curacne przeciw trądzikowi

Curacne stosuje się podczas posiłku, a jego dawkę i pory przyjmowania ustala lekarz. Kuracja przewidziana jest na 24 tygodnie. Podczas zażywania leku nie należy eksponować skóry na działanie promieni słonecznych. Nie należy również stosować w między czasie leków i kosmetyków, które mają działanie złuszczające i mogą przesuszyć skórę.

Żeby leczenie przyniosło jak najlepsze rezultaty, należy stosować się do zaleceń lekarza i regularnie pielęgnować naskórek kremami nawilżającymi.

Kapsułki curacne występują w opakowaniach o różnej wielkości, a także o zróżnicowanej mocy:

  • Curacne 20 mg, kapsułki miękkie 30 szt.
  • Curacne 40 mg, kapsułki miękkie 30 szt.
  • Curacne 10 mg, kapsułki miękkie 30 szt.
  • Curacne 5 mg, kapsułki miękkie 30 szt.
Jeśli chodzi o Curracne cena jest różna, w zależności od wariantu, który przepisze nam lekarz, ale oscyluje w granicach od ok 55 zł za Curacne 5 mg, do ok 150 zł za Curacne 40 mg.

Należy pamiętać, aby nie stosować leku po upływie terminu ważności. Ważne jest też zapoznanie się z ulotką i skutkami ubocznymi, które mogą wystąpić podczas stosowania leku.

Jakie są skutki uboczne stosowania Curacne

Możliwe skutki uboczne występującę bardzo często to:

  • niedokrwistość,
  • podwyższone OB,
  • zapalenie powiek oraz spojówek,
  • suchość oka i podrażnienie oka,
  • krwawienie z nosa oraz suchość błony śluzowej nosa a także zapalenie jamy nosowo-gardłowej,
  • zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych,
  • zapalenie skóry, suchość skóry, miejscowe złuszczanie skóry,
  • świąd, wysypka,
  • bóle mięśniowo-stawowe, bóle pleców,
  • zwiększenie stężenia trójglicerydów w surowicy.

Jako występujące często wskazano ból głowy, zwiększenie stężenia cholesterolu i/lub glukozy we krwi.

Rzadko występują skórne reakcje alergiczne, reakcje nadwrażliwości, zmiany nastroju, lęk, depresja, skłonności do agresji.

Ważną uwagą, o której trzeba pamiętać, jest to, że podczas stosowania leku nie można być dawcą krwi.

Curracne opinie – czy na pewno warto?

Jeśli chodzi o Curacne, efekty to zdecydowanie więcej jest tych pozytywnych. Dużo ludzi skarży się na świąd bądź pieczenie skóry, a także na wzmożone łuszczenie w okolicach nosa, brwi oraz brody. Jednak pozytywne efekty widoczne są dość szybko i z reguły są satysfakcjonujące.

W wielu przypadkach wszystkie problemy rozwiązuje stosowanie odpowiednich kremów nawilżających. To wlaśnie one dzięki posiadaniu dodatkowych filtrów ochronią ją przed złymi warunkami atmosferycznymi, a także zadbają o odpowiednie nawilżenie skóry w trakcie kuracji.

Jest to bardzo ważne, ponieważ krem taki będzie pomagał w odbudowaniu właściwej bariery ochronnej skóry, co sprzyja szybszej regeneracji naskórka i zmniejszy jego podrażnienia. Należy wybrać taki krem, który nie będzie zbytnio obciążał skóry i  nie spowoduje zablokowania porów, a w tym z całą pewnością pomoże każdy lekarz bądź farmaceuta.

Comments

  1. Stosowałam ten lek, ale bardzo zaingerował w moje ciało (min. niedokrwistość, podejrzenie anemii), więc odstawiłam. Teraz pomagam sobie maścią cynkową do momentu aż nie trafię na jakiś specyfik, który mi posłuży na dłużej..

  2. U mnie ten lek rzucił się za bardzo na nastrój. Stałem się ospały, apatyczny, depresyjny. Co prawda trądzik został w jakiś tam sposób zaleczony, ale ostatnio znowu jakiś wysyp mnie zaskoczył. A nie chcę wracać do tego leku. Co poradzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code