Cera trądzikowa powinna mieć styczność jedynie z naturalnymi olejkami i kremami.

Trądzik przez wielu uważany jest za nieodłączny element okresu dojrzewania. Praktycznie każdy miał z nim kiedyś problem. Jedynie nieliczni szczęściarze nie wiedzą, co to pryszcz wielkości wulkanu na środku czoła. Wielu z nas zna sposoby na pozbycie się trądziku, jedne bardziej, inne mniej skuteczne.

Dlaczego powstają zmiany trądzikowe?

Żeby wiedzieć, jak skutecznie leczyć trądzik, trzeba wiedzieć, dlaczego on powstaje.
Powodów powstawania zmian trądzikowych jest wiele, ale wszystkie sprowadzają się do tego samego – do kontaktu z czynnikami stresogennymi (mogą to być hormony, nieodpowiednia dieta, leki). To, w jakim stanie jest nasza skóra, jest ściśle powiązane z kondycją naszego organizmu. Zatrucie i niedożywienie organizmu będzie skutkować brzydką cerą, pryszczami, przetłuszczaniem. Działa to też w drugą w stronę — zadbane, dobrze odżywione ciało zrekompensuje się piękną, promienną cerą.
Skuteczne leczenie trądziku to także to, co nakładamy skórę. Dostarczamy przez nią do organizmu różne substancje – te dobre, jak i te szkodzące naszemu zdrowiu.

Jak efektywnie pozbyć się trądziku?

Oto 6 najlepszych sposobów na gładką i promienną cerę bez trądziku:

1. Jedz jak najmniej przetworzone produkty. Dostarczaj organizmowi witamin i minerałów. Zakoleguj się z ekologicznymi warzywami i owocami. Produkty odzwierzęce (mięso, jaja, mleko) kupuj tylko od sprawdzonych dostawców. Powiedz stanowcze „NIE!” produktom przetworzonym, których przeczytanie listy składników, zajmuje dłuższą chwilę, jak i tym, które zostały oczyszczone i nie zawierają wartościowych składników (biały chleb, oczyszczony ryż).

2. Unikaj tłuszczów trans. Pożegnaj ze swojej kuchni utwardzone margaryny, oleje rafinowane i smażone potrawy. Spożywaj za to zimno tłoczone oleje z lnu czy oliwę z oliwek oraz orzechy. Te produkty dostarczą Twojemu organizmowi niezbędnych kwasów tłuszczowych, które przywrócą mu równowagę.

3. Zadbaj o jelita. Spożywaj produkty naturalnie fermentowane (kefiry, jogurty, kiszonki). Są bogate w błonnik i bakterie probiotyczne, pomagające utrzymać jelita w dobrym zdrowiu. Unikaj produktów hamujących wchłanianie substancji odżywczych (kawa, alkohol, słodycze).

4. Wysypiaj się. Sen jest bardzo ważny dla regeneracji naszego organizmu. Podczas snu zachodzą ważne przemiany metaboliczne, zapewniające nam zdrowie.

5. Ruszaj się. Nic nie poprawia zdrowia lepiej niż dawka ruchu połączona ze zdrowym odżywianiem. Ćwiczenia dotleniają nasz organizm oraz zmniejszają poziom stresu. Poprawiają ukrwienie narządów, w tym skóry, polepszając ich detoksykację.

Jednak o tym, jak skutecznie leczyć trądzik nie decyduje jedynie zdrowy tryb życia!

Czy to wystarczy? Zainwestuj w dobry krem!

Przede wszystkim należy również wybrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji cery. Najlepiej, by były one naturalne.
6. Zadbaj o swoją cerę od zewnątrz. Wyrzuć wszystkie napakowane chemią kosmetyki. Paradoksalnie, krem na trądzik z kiepskim składem czy żel z SLES, mogą zaostrzyć zmiany trądzikowe. Zamień je na takie, które mają naturalny, sprawdzony skład. Dobrym rozwiązaniem, będzie stosowanie serum na trądzik Sevolium. Oczyści i znormalizuje Twoją cerę. Działa przeciwbakteryjne i łagodząco, a przede wszystkim nie zawiera szkodliwych substancji, przez co naturalnie pomaga pozbyć się trądziku.

Przedstawione tutaj sposoby to nie wszystkie możliwe opcje, są to jednak skuteczne metody na trądzik, które dają gwarancję sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code