jak walczyć z pryszczami na twarzy

Jakie są najczęstsze przyczyny trądziku i jak sobie z nimi radzić? W poniższym poradniku przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek, dzięki którym znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Czym jest trądzik?

Trądzik to często spotykane zaburzenie dermatologiczne, które charakteryzuje się powstawaniem nieestetycznych wyprysków. Mimo że objawy niniejszej choroby nie oddziałują bezpośrednio na stan zdrowia pacjentów, często wpływają na obniżenie poczucia jakości życia przez skuteczne obniżenie samooceny, a tym samym nastroju.

Poznaj możliwe przyczyny trądziku

maść na trądzik i pryszczeWypryski skórne powstają na skutek nadmiernej produkcji sebum, które w efekcie nagromadzenia w gruczołach łojowych, zatyka ich ujścia, doprowadzając tym samym do powstania niniejszych zmian. Niemniej jednak, przyczyny powyższego zjawiska uzależnione są od różnych czynników i podzielić je możemy ze względu na rodzaj występowania danego typu trądziku.

  • Trądzik pospolity: powstaje na skutek znaczących zmian w gospodarce hormonalnej u młodych osób, które znajdują się aktualnie w wieku dojrzewania płciowego. U dziewcząt najczęściej występują wypryski na twarzy (w okolicy brody), u chłopców natomiast częściej zauważa się trądzik na plecach.
  • Trądzik hormonalny: dotyka zazwyczaj osoby po 25 roku życia, a za jego przyczyny uznaje się gwałtowne zmiany w organizmie wpływające bezpośrednio na prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego. Do takich zmian możemy zaliczyć między innymi: miesiączkę, zaburzenia cyklu miesiączkowego, choroby narządów rodnych oraz ciąże i okres karmienia piersią (trądzik w ciąży).

Warto więc zaopatrzyć się w krem lub maść na trądzik i pryszcze, bo przyczyn wystąpienia wyprysków może być bardzo wiele.

Czy miejsce występowania trądziku ma znaczenie?

Trądzik pojawiający się zwłaszcza u osób dorosłych, może wskazywać na pewne nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem naszego organizmu.

  • Trądzik na czole: może wskazywać na problemy trawienne spowodowane np. złą dietą, zaburzeniami snu, stresem i odwodnieniem.
  • Trądzik na brodzie: wskazywać może na problemy hormonalne spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem naszych narządów płciowych lub nadmiernym stresem. Wypryski na brodzie mogą również wskazywać na zaburzenie czynności układu moczowego, w tym choroby nerek.
  • Trądzik na policzkach: może wskazywać na liczne alergie pokarmowe oraz stosowanie niewłaściwej diety.

Czy istnieją skuteczne sposoby na trądzik?

Sposób nr 1: Tabletki na trądzik

Mimo swojej skuteczności, często negatywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu, zarówno w trakcie ich przyjmowania, jak również po skończeniu kuracji.

Sposób nr 2: Laser na trądzik

Niniejsza metoda skutecznie usuwa zarówno blizny po trądziku. Przeprowadzenie zabiegu laserowego leczenia związane jest jednak z dużym nakładem finansowym.

Sposób nr 3: Krem na trądzik

Wybierając odpowiedni preparat dla swojej cery zwróć szczególna uwagę na jego skład oraz zakres działania. Warto wiedzieć, że wybór skutecznej maści na wypryski nie jest łatwy. Na przykład, produkt Sevolium to skuteczna maść na trądzik, która zwalcza objawy z nim związane oraz ich przyczynę (nadmierną produkcję sebum). Niniejszy krem sprawdza się również dobrze w codziennej pielęgnacji cery trądzikowej.

Comments

  1. Ja mając przykry problem związany z wystąpieniem trądziku zastosowałam Sevolium, teraz problem trądziku za mną, znów mam piękną cerę:P

  2. Kiedy byłam jeszcze młoda i piękna na mojej twarzy pojawil się trądzik pospolity, którego skutki odczuwam i widziałam do niedawna. Teraz, mając 45 lat przytrafił mi się problem związany z trądzikiem hormonalnym… Dermatolog nie wiedziała już jakie leki mi dawać, bo nic nie przynosiło odpowiedniego efektu. W końcu postawiłyśmy na Sevolium, I nie ukrywam ze był to strzał w dziesiatke. nie zaluje pieniędzy, które wydalam na ten kosmetyk. Zniknely mi blizny, które pojawily się kiedyś, kiedy jeszcze miałam trądzik pospolity. Ten trądzik który jeszcze niedawno się pojawil tez zniknal i teraz jest on tylko przykrym wspomnieniem…;)

  3. Dla mnie Sevolium pozwolił zredukować nadmiar sebum, które wytwarzała moja cera. Teraz moja cera odzyskała dawny blask i to jest super !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code