Gładka cera jest marzeniem każdej współczesnej kobiety. Każdy, kto miał do czynienia z tematem trądziku rozumie, że to nie tylko sprawa wymagań estetycznych.  W jaki sposób usunąć trądzik? Jesteśmy w stanie to uskutecznić za pośrednictwem kuracji izotretynoiną. To pochodna witaminy A, jakiej używa się w leczeniu zmian skórnych. Jakkolwiek każdy, kto planuje takie leczenie, ma obowiązek dowiedzieć się, że izotretynoina skutki uboczne może spowodować bardzo poważne.

Skutki działania izotretynoiny

Dużo można dowiedzieć się po lekturze ulotki dołączonej do tego farmaceutyku. Specyfik oddziałuje na organy wewnętrzne, oczy, a nawet stan umysłowy. Działa w dalszym ciągu długotrwale po zakończeniu leczenia. W ciągu trwania kuracji nie powinno się wychodzić na słońcu i w obojętnie jaki dodatkowy sposób przesuszać naszej skóry. Pożądane byłoby używać w największym stopniu nawilżających oraz natłuszczających kremów podczas leczenia tym medykamentem. Kurację najlepiej organizować tym samym na czas, kiedy nie ma dużo słońca. Kobiety muszą cały czas pamiętać, iż leczenie izotretynoiną jest absolutnie zabronione w toku ciąży. Gdy jest się osobą aktywną płciowo, przed początkiem terapii wykonuje się badanie, żeby sprawdzić, czy jest się w ciąży. Przez cały okres terapii używa się antykoncepcji.

Lek ten silnie obciąża również wątrobę. Podczas leczenia nie można pić napojów alkoholowych. Powinno się regularnie wykonywać obserwację stanu naszej wątroby. Jeżeli nasz żołądek potrzebuje dodatkowej ochrony, powinno się wiedzieć, iż w nim również znajdują się błony śluzowe i izotretynoina na trądzik może je przesuszyć.

Izotretynoina – koszty i efekty kuracji

Kuracja tym specyfikiem nie należy również do tanich. Za substancję, jaką jest izotretynoina, cena może być względnie duża, jednakże z uwagi na efekty może to być opłacalne.

Jak wygląda leczenie izotretynoiną? To nadzwyczaj zaawansowana a także wielowymiarowa kuracja. Trwa ona do połowy roku, jakkolwiek jej rozciągłość zależy od pobłażliwości organizmu na porcję leku. W oparciu o wzrost i wagę dermatolog szacuje określoną dawkę, jaką osoba musi wziąć w ciągu pełnej kuracji. Leczenie rozpoczyna się od minimalnego nasycenia, jednakże wraz z biegiem czasu stopniowo powiększa się ilość izotertynoiny przyjmowanej w czasie dnia.

Z punktu widzenia chorego na trądzik izotretynoina opinie może generować rozmaite, ponieważ bez ustanku wysusza i zmniejsza wydzielanie sebum, błony śluzowe i złuszcza skórę. Wszystko to powoduje, że bakterie odpowiedzialne za podrażnienia cery nie mogą się rozmnażać, co w konsekwencji usuwa trądzik. Leczenie izyotretynoiną ma określoną kluczową wartość. Gruczoły łojowe wykonują pracę w znacznym stopniu wolniej, co sprawia, iż włosy przestają się przesuszać.

Czy warto stosować izotretynoinę w leczeniu trądziku?

Czasami trądzik jest tak silny, wydaje się, że nie ma alternatywy. Konsekwencje leczenia dostrzegalne są niesłychanie szybko. Błyskawicznie wykwity skórne zaczynają marnieć. Skóra jest gładka i pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości. Trzeba jednak mieć na uwadze wszelkie efekty uboczne, które leki z izotretynoiną powodują i dogłębnie przemyśleć swoją decyzję.

Comments

  1. Zamiast stosować zaraz takie silne leki, lepiej skorzystać z naturalnych produktów… przynajmniej nie obciążają tak wątroby i nie ingerują w ciało. Ostatnio koleżanka z pracy podsunęła mi krem Sevolium.. chyba kupię, bo przemawia do mnie skład i jej pochwały (poza tym faktycznie zredukował jej trądzik)

  2. ja postanowiłam zaryzykować i kupiłam te leki a tego samego wieczoru okazało się że jestem w ciąży! Zawsze róbcie test, przed kuracją bo nigdy nie wiadomo.. a ryzyko uszkodzeń płodu jest duże. Ja na szczęście urodziłam zdrową córeczkę a zamiast kuracji Izotekiem, trafiłam na świetny krem Sevolium ! Służy mi do dziś i realnie pomaga : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code