Trądzik to choroba skórna, która dotyczy najczęściej osób w wieku dojrzewania, jednak w ostatnich czasach problem jest coraz powszechniejszy i dotyczy także osób dorosłych. Zwiększone czynniki zewnętrzne w postaci zanieczyszczonego środowiska, większego narażenia na sytuacje stresogenne, nieprawidłowej diety przyczyniają się do nasilenia występowania tej choroby, której one niewątpliwie sprzyjają. Podłoże powstawania trądziku jest bardzo zróżnicowane. Zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów łojowych, które charakteryzują trądzik, mogą wynikać również ze zmian hormonalnych w organizmie, często są powodowane stosowaniem niewłaściwych w pielęgnacji skóry kosmetyków.

Axotret – skuteczna walka z trądzikiem?

Walka z trądzikiem często spędza sen z powiek. Choroba ta wpływa bardzo negatywnie na stan psychiczny i samoocenę osoby nią dotkniętej. Nie ma jednego złotego środka, który działa na każdy rodzaj trądziku. Często przepisywane przez dermatologów środki farmaceutyczne nie zapewniają oczekiwanych rezultatów. W przypadku opornych zmian skórnych wysoką skutecznością charakteryzuje się substancja będąca pochodną witaminy A – izotretynoina. Popularnym lekiem z tym składnikiem przepisywanym przez dermatologów jest Axotret. Chociaż na początku zażywania tabletek Axotret wysyp pryszczy może zniechęcić do jego stosowania, to z czasem jest zauważalna poprawa stanu skóry.

Axotret jak działa?

Axotret pomaga ustabilizować pracę gruczołów łojowych, ograniczając łojotok. W leczeniu preparatem Axotret efekty zależą od prawidłowego zastosowania się do zaleceń lekarza. Axotret dawkowanie ma określone w ulotce, jednak różnorodność problemów trądzikowych sprawia, że dawkę powinien indywidualnie dopasować lekarz. Wśród osób poddawanych kuracji lekiem Axotret opinie są bardzo różne, gdyż silne działanie powoduje znaczące obciążenie organizmu. Często jednak pacjenci dostrzegają wyraźną poprawę stanu skóry.

Lek zwalcza:

  • stany zapalne,
  • wykwity skórne,
  • nawet duże ropne zmiany
  • nadmierne wydzielanie sebum.

W przypadku leku Axotret cena ma raczej drugorzędne znaczenie wobec pozytywnych skutków.

Stosowanie Axotret a ciąża

Lek w czasie ciąży oraz podczas karmienia piersią jest bezwględnie zakazany. Należy podjąć kurację hormonalną środkami antykoncepcyjnymi, aby zapobiec ciąży w czasie leczenia izotretynoiną.

Jak sobie radzić ze skutkami ubocznymi w kuracji lekiem Axotret?

Choć skutków ubocznych jest dużo, można sobie jednak z nimi poradzić. Jeśli kuracji towarzyszy suchość skóry, warto sięgnąć po dobre kremy nawilżające. Pomogą one odbudować warstwę lipidową naskórka i przywrócić skórze prawidłowy poziom nawilżenia. Z kolei jeśli pojawi się suchość oczu i ich ból możemy zakupić w aptece bez recepty krople nawilżające, które ukoją ten stan, przywracając naturalny film łzowy. Od pewnego czasu dostępne są krople w formie żelowej, co znacznie ułatwia ich użycie oraz zmniejsza dyskomfort związany z ich aplikowaniem. W czasie kuracji lekiem Axotret skutki uboczne mogą dotyczyć także wahania poziomu cholesterolu we krwi. Wskazane jest obserwowanie jego poziomu, warto więc wykonywać częste badania kontrolne, aby ustrzec się przed tym problemem. Listę skutków ubocznych leku Axotret ulotka wymienia pokaźną. Warto się z nią zapoznać, aby być lepiej zorientowanym i przygotować się na ich wystąpienie.

Comments

  1. Axotret pomógł mi uporać się ze straszliwym stadium trądziku. Nie polecałabym tego leku osobom, którym wyskoczy kilka pryszczy na miesiąc – ten lek jest stanowczo za silny. W moim przypadku nic już nie pomagało, dlatego moja doktor zapisała mi ten lek. Niestety twarz była strasznie wysuszona, oczywiście można wspomóc się kremami nawilżającymi. Jednak uważajcie zanim się na niego zdecydujecie.

  2. Mam trądzik, lekarz przepisał mi axotret, ale nie jestem przekonany czy podawać sobie ten lek. Znacie coś lżejszego w działaniu?

    1. Krem Sevolium sprawdza się świetnie w moim przypadku. Ekstrakt z lukrecji, nagietka, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego to tylko niektóre z jego dobroczynnych składników 🙂 to mi się podoba – natura i działanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code