Aknenormin to silny lek stosowany w terapii zaawansowanych objawów trądziku występującego zarówno u młodzieży w wieku dorastania, jak i osób dorosłych. Najistotniejsze informacje (w tym dawkowanie, przeciwwskazania i efekty uboczne) na temat stosowania niniejszego leku zostały umieszczone w poniższym tekście.

Aknenormin ulotka –  czyli co powinniśmy wiedzieć

W przypadku leku Aknenormin wskazania są ściśle określoneNiniejszy preparat przeznaczony jest to leczenia zaawansowanych objawów trądziku, które do tej pory oporne były na działanie innych substancji leczniczych.

Aknenormin przeciwwskazania ma liczne. Leku nie mogą przyjmować osoby, które:

 • cierpią z powodu niewydolności wątroby;
 • zmagają się z problemem podwyższonej wartości lipidów we krwi;
 • przyjmują leki lub suplementy diety zawierające witaminę A w wysokim stężeniu;
 • wykazują nadwrażliwość lub skłonność do alergii na którykolwiek ze składników leku;
 • znajdują się obecnie w ciąży, okresie karmienia piersią, lub w ciągu najbliższych kilku miesięcy mają zamiar zajść w ciąże.

Aknenormin a ciąża – to się wyklucza! Stosowanie leku Aknenormin w okresie ciąży jest surowo zabronione. W okresie leczenia pacjentkom zaleca się przyjmowanie sprawdzonych środków antykoncepcyjnych.

Znajdziemy tam takie informacje jak Aknenormin – dawkowanie leku. Niniejszy preparat należy przyjmować raz dziennie podczas spożywania posiłku. Szczegółowy sposób zażywania leku oraz jego dawkę należy jednak uzgodnić z lekarzem prowadzącym.

Aknenormin – zalecane postępowanie w czasie leczenia.

Po pierwsze: należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Po drugie: należy stosować specjalne kremy nawilżające, które zapobiegają uczuciu nadmiernego wysuszenia skóry.

Po trzecie: należy wykonywać regularne badania krwi, mające na celu kontrolę poziomu lipidów, cholesterolu oraz glukozy.

Aknenormin skutki uboczne

Stosowanie niniejszego preparatu może związane być występowaniem działań niepożądanych, do których możemy zaliczyć:

CZĘSTO WYSTĘPUJĄCE – uczucie przesuszenia ust oraz błon śluzowych nosa i gardła, suchość oka;

RZADZIEJ WYSTĘPUJĄCE – zapalenie spojówek, krwawienia z nosa, zawroty i bóle głowy, podwyższenie stężenia glukozy oraz cholesterolu we krwi;

RZADKO WYSTĘPUJĄCE – białkomocz, krwiomocz, zaburzenia nastroju w tym depresję oraz znaczącą utratę włosów, zaburzenia widzenia zmierzchowego.

Aknenormin opinie

Aknenormin efekty przedstawia po dłuższym czasie. Terapia przy pomocy niniejszego leku przynosi zazwyczaj pozytywne skutki. Już po kilku miesiącach od rozpoczęcia stosowania Aknenormin możemy zauważyć poprawę wyglądu naszej cery, w tym:

 • zmniejszenie rogowacenia naskórka;
 • zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych odpowiedzialnych za powstawanie wyprysków;
 • pobudzenie komórek naskórka do odbudowy.

Podczas leczenia należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć na efektywność niniejszego preparatu.

Aknenormin cena: Koszt niniejszego leku uzależniony jest od wielkości dawki oraz ilości tabletek zawartych w opakowaniu. Za trzymiesięczną kurację lekiem Aknenormin (20 mg) zapłacimy około 200 złotych. Niniejszy lek dostępny jest w aptece wyłącznie za okazaniem ważnej recepty.

Jak widać, istnieją zarówno wady, jak i zalety stosowania leku i wszystkie te czynniki należy dokładnie rozważyć.

Comments

 1. Silny lek. Przeszłam kurację, trądziku się pozbyłam,ale widzę do dziś zmiany w organizmie…są dostępne na rynku kremy o o wiele lżejszym działaniu. Szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej 🙂

 2. Mam trądzik 🙁 ale taki już poważniejszy..zastanawiam się co mi przepisze lekarz. Mam nadzieje, że nie żadne silne leki, które wpłyną na mój organizm..

 3. Okropne są te pryszcze!!!! Mam już ich serdecznie dosyć, ale nie chcę też zażywać chemii, która zniszczy moją wątrobę… znacie coś lżejszego? Pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code