Lek Izotek – dobry wybór?

Lek na trądzik izotek  jest jednym z najsilniejszych leków stosowanych przy leczeniu trądziku. Zawiera on izotretinoinę, która jest pochodną witaminy A. Izotek lek stosuje się przy leczeniu postaci od średnich do ciężkich, w przypadkach, gdy terapie antybiotykowe, zarówno doustne, jak i w postaci maści, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W przypadku izotek, ulotka podaje, iż zmniejsza rogowacenie skóry, ogranicza aktywność gruczołów łojowych, pobudza odnowę komórek naskórka.

Stosowanie leku Izotek

W przypadku stosowania leku Izotek efekty są zdumiewające. Poprawa następuje bardzo szybko i jest znacząca. Zdjęcia Izotek przed i po użyciu mogą być przykładem istnej metamorfozy, tak diametralna jest różnica w wyglądzie skóry. Jednakże na te efekty trzeba poczekać od szesnastu do dwudziestu czterech tygodni, ponieważ tyle trwa kuracja.

Izotek dawkowanie w trakcie trwania leczenia to jedna kapsułka, raz dziennie, w trakcie posiłku, popita szklanką wody. Jeśli chodzi o koszty leku Izotek, lokuje się w granicach 70 zł za 60 kapsułek, więc sama terapia nie jest bardzo droga. Należy jednak pamiętać, że mimo zazwyczaj spektakularnych efektów, stosowanie leku izotek wiąże się z kilkoma niedogodnościami.

Jakie są przeciwwskazania stosowania leku Izotek?

Należy bezwzględnie przestrzegać zakazu przebywania na słońcu oraz wykonywania jakiegokolwiek złuszczania. Oprócz tego w trakcie stosowania, jak i do pół roku po jego zakończeniu, nie wolno wykonywać depilacji woskiem, ani innych zabiegów, których efektem może być ścieranie naskórka. Dodatkowe problemy pojawiają się, gdy pacjentką jest kobieta w okresie rozrodczym. Izotek a ciąża to zagadnienie bardzo istotne. Absolutnie nie należy rozpoczynać terapii jeśli istnieje chociażby nikłe prawdopodobieństwo ciąży. Dlatego przed przepisaniem leku, pacjentka jest zobowiązana do wykonania testu ciążowego, od którego wyniku jest zależne zastosowanie Izoteku. Musi także te testy powtarzać w trakcie terapii kilkakrotnie, równolegle do stosowania skutecznej antykoncepcji do okresu jednego miesiąca po zakończeniu terapii. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku matek karmiących. Stosowanie izotretynoiny jest w tym okresie absolutnie zakazane.

Kuracja lekiem Izotek – czy warto?

Na temat leku Izotek opinie są podzielone. Część osób uważa go za remedium na całe zło, reszta natomiast za przyczynę tegoż zła. Dzieje się tak za sprawą części opisu leku- izotek skutki uboczne. Producent uprzedza, iż mogą wystąpić zjawiska, takie jak:

  • wysychanie błon śluzowych nosa i gardła,
  • zapalenie czerwieni wargowej,
  • suchość oczu z zapaleniem spojówek,
  • krwawienia z nosa,
  • ból głowy,
  • zwiększenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi,
  • krwiomocz, białkomocz.

Mogą również wystąpić zaburzenia pychiczne, na przykład depresja lub pogłębienie się jej objawów, skłonność do agresji, lęk, zmiany nastroju, łysienie. Jak widać – zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy stosowania leku Izotek mają swoje racje. Jednakże jeśli zdecydujemy się na jego stosowanie, musimy bardzo zwracać uwagę na stosowaną pielęgnację twarzy. Jej systematyczne i dogłębne nawilżanie jest kwestią podstawową, dlatego warto zaopatrzyć się w dermokosmetyk nawilżający, który może być stosowany równolegle do terapii izotretynoiną.